لینک دانلود فایل(مقاله: پدیدارشناسی معماری مساجد تبرستان)

نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان مقاله: پدیدارشناسی معماری مساجد تبرستان آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
مقاله: پدیدارشناسی معماری مساجد تبرستان|50052985|pz|

پدیدارشناسی معماری مساجد تبرستان


این مقاله در اولین همایش ملی معماری پایدار و توسعه شهری پذیرفته شده است.


فایل این مقاله به صورت word و قابل ویرایش است.


لینک مقالات همایش در سایت سیویلیکا (+)


چكيده

معماری اسلامی، بویژه معماری مساجد،تصویری از کیهان یا انسان در ابعاد کیهانی متجلی می سازد. معماری مسجد که در اسلام از معماری مقدس الهام میگیرد،نیز یک مدل از کیهان و محل مواجهه انسان با "کلمه الله" یا "لوگوس" است. معماری مساجد تبرستان تجلی ایده ومعنا در کالبد و محتوای معماری است. شناخت ویژگیهای شکلی و معنایی مساجد تبرستان نمی تواند صرفآ به صورت انتزاعی ویا در یک رابطه علت و معلولی محدود و یک بعدی مورد مطالعه قرار گیرد بلکه نگرشی همه جانبه با در نظر گرفتن کلیه عوامل در طول زمان و مکان لازمه آن است. در این مقاله مساجد تبرستان در نظام شکل و نظام معنا مورد بررسی قرار میگیرد. هر شکل بر مبنای معنا موجودیت می یابد و نیز فهم معنا می تواند از طریق نظام شکل صورت پذیرد. از این رو در رابطه با هر عنصر در مسجد چه عنصر کالبدی و چه عنصر ساختاری،معنا مقدمه لازم برای تولید شکل است.زیبایی شناسی معماری مساجد تبرستان در دو حیطه ی زیبایی شناسی تجربی و زیبایی شناسی محیطی بررسی خواهد شد.


واژه‌هاي كليدي:ایده،معنا،زیبایی شناسی،معماری مقدس،شکل و صورت.مطالب دیگر:
پاورپوینت انقلاب ها و جنبش های اجتماعیپاورپوینت انگیزش شغلیپاورپوینت انگیزه درس خواندن در فرزندانپاورپوینت انگیزه و کار کارمندان در سازمانپاورپوینت انگیزه های شراکتپاورپوینت انواع بازارهای اقتصادیپاورپوینت انواع حافظه در کامپیوترخصوصیات رشدی کودکان دبستانیپاورپوینت انواع حافظه هاي جانبيپاورپوینت انواع سبک های معماری سیستمپاورپوینت انواع سقف های ساختمانیپاورپوینت انواع شخصیت و ویژگی های بارز شخصیتیپاورپوینت انواع طرح های کسب و کارپاورپوینت انواع فایل ها در دلفیپاورپوینت روستای گرسماسرپاورپوینت روستای لیره سرپاورپوینت انواع فرم های بدنه خودرو پاورپوینت انواع كتابخانه‌ها و اصطلاحات موجودپاورپوینت انواع مدیریت استراتژیکپاورپوینت اهداف آموزشیپاورپوینت روستای رودبارکپاورپوینت روستای رضامحلهپاورپوینت روستای کردیچالپاورپوینت اهميت بهداشت فرديپاورپوینت ایجاد انگیزه در کارکنان بداخلاق