لینک دانلود فایل(مقاله:هویت معماری مساجد تبرستان)

نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان مقاله:هویت معماری مساجد تبرستان آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
مقاله:هویت معماری مساجد تبرستان|50052982|pz|

هویت معماری مساجد تبرستان


این مقاله در اولین همایش ملی معماری پایدار و توسعه شهری پذیرفته شده است.


فایل این مقاله به صورت word و قابل ویرایش است.


لینک مقالات همایش در سایت سیویلیکا (+)


چكيده

معماری اسلامی، بویژه معماری مساجد،تصویری از کیهان یا انسان در ابعاد کیهانی متجلی می سازد. معماری مسجد که در اسلام از معماری مقدس الهام میگیرد،نیز یک مدل از کیهان و محل مواجهه انسان با "کلمه الله" یا "لوگوس" است. معماری مساجد تبرستان تجلی ایده ومعنا در کالبد و محتوای معماری است. شناخت ویژگیهای شکلی و معنایی مساجد تبرستان نمی تواند صرفآ به صورت انتزاعی ویا در یک رابطه علت و معلولی محدود و یک بعدی مورد مطالعه قرار گیرد بلکه نگرشی همه جانبه با در نظر گرفتن کلیه عوامل در طول زمان و مکان لازمه آن است. در این مقاله مساجد تبرستان در نظام شکل و نظام معنا مورد بررسی قرار میگیرد. هر شکل بر مبنای معنا موجودیت می یابد و نیز فهم معنا می تواند از طریق نظام شکل صورت پذیرد. از این رو در رابطه با هر عنصر در مسجد چه عنصر کالبدی و چه عنصر ساختاری،معنا مقدمه لازم برای تولید شکل است.زیبایی شناسی معماری مساجد تبرستان در دو حیطه ی زیبایی شناسی تجربی و زیبایی شناسی محیطی بررسی خواهد شد.واژه‌هاي كليدي: ایده،معنا،زیبایی شناسی،معماری مقدس،شکل و صورت.مطالب دیگر:
اكتشاف توسعه ي پايدار با استفاده از شاخص هاي اقتصاد سبزپاورپوینت آناتومی و بافت شناسی دستگاه تولید مثل گاو مادهمشاوره شغلیمشاوره مدیریتتحقیق قاتلین کربلا و سرنوشت آنهاساخت گرایی در ریاضیاشنایی با پل بروکلین در نیویورک با تصاویربررسی اندیشه‌های سیاسی الماوردیپروژه حقوقی با موضوع مستیپل قدیم دزفول با تصویرجنگ نرمپاورپوینت اندومتريوز33اسلایددانلود پاورپوینت شیمی آلی 1بررسي خواص متالوژيكي و مكانيكي لحيمهاي عاري از سرب 105 صفحهپاورپوینت : فناوری تولید و فرآوری زعفران در ایراندانلود مجموعه 179 براش آب Water Collection-179دانلود مجموعه کامل و کاربردی براش خطوط فر چرخش تاکها Curls Swirls Vines-450کلاه فرنگیمکتب مشهدجزوه چکیده مقالات بازاریابی و افزایش فروشمعماری اکسپرسیونیسماخلاق و رفتار امام خمینی (ره)احیای نوزادنقد ادبی 63 صفحه تحقیق کامل و مقاله ای22 صفحه ای درباره ی حسابداری صنعتی آماده ارایه